Wstępniak #2

2015-04-20
Wstępniak #2

Mija, mija czas i już nasze dziecko zaczyna podnosić główkę. Jeszcze jest malutkie - dopiero 5 tygodni temu przyszło na świat, a niewiele wcześniej było w niebycie.

Zaczęło się od wstępniaka – krzyk dziecka, że jest na świecie. Następnie niemowlę zaczęło wierzgać nogami i dzielić się swoimi przemyśleniami (tak, ten mały bejbiczek!). Ujęło to w formie jednego tekstu specjalistycznego na temat analizy grupowej, trzech tekstów na temat psychozy, dwóch tekstów na temat depresji oraz jednej recenzji filmu.

No dobra, koniec z tym słodzeniem i tuti tuti.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się dzień otwarty ośrodka PSYCHE PLUS, w trakcie którego odbędzie się m.in. cykl trzech wykładów pod wspólnym tytułem „Depresja, lęk, bezsenność. Co trapi mieszkańca wielkiego miasta?”. Zapraszamy!

W najbliższym czasie pojawi się nowa formuła „występy gościnne”. W ten sposób oznaczone będą teksty napisane przez osoby niezwiązane na co dzień z ośrodkiem, a które opublikują swoje teksty na blogu.

Planowanym jest, aby na blogu pojawiały się teksty oznaczone jako „opowiadania”. Tu nazwa mówi sama za siebie. Teksty fikcyjne, ale powiązane z tematyką bloga – psychoterapią, psychiatrią i psychologią kliniczną. Zamysłem jest, aby opowiadania miały charakter edukacyjny, wprowadzały w świat psychoterapii czy doświadczeń osób borykających się z trudnościami natury psychicznej. Tekstów jeszcze nie ma, więc może trzeba będzie w kolejnym wstępniaku wszystko odwołać...

Miłej lektury!

FF

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2015
pixel