Wymiary seksualności i tożsamości płciowej: niebinarność, inter- oraz transpłciowość w gabinecie terapeutycznym

2023-09-01
Wymiary seksualności i tożsamości płciowej: niebinarność, inter- oraz transpłciowość w gabinecie terapeutycznym

Szkolenie on-line: Wymiary seksualności i tożsamości płciowej: niebinarność, inter- oraz transpłciowość w gabinecie terapeutycznym.

Temat tożsamości płciowej często obecnie pojawia się w Polsce w dyskursie publicznym. Jako społeczeństwo zaczynamy wychodzić poza tradycyjne myślenie o płci i próbujemy zauważyć oraz zrozumieć osoby, które w swoim zachowaniu wykraczają poza silnie ugruntowany, binarny podział. Niestety w wielu miejscach nadal można się natknąć na znaczne spłycanie pojęć z zakresu seksualności oraz używanie ich w nieodpowiedni (niekiedy wręcz raniący) sposób co pokazuje, że nasza wiedza w tym obszarze wciąż nie jest pełna.

W odpowiedzi na wątpliwości w tym obszarze proponujemy szkolenie, podczas którego przyjrzymy się zjawisku transpłciowości, niebinarności i interpłciowości z naukowego punktu widzenia. Na spotkaniu poruszymy temat procesu kształtowania się płci oraz wymiarów seksualności. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy seksualność człowieka jest stała. Prześledzimy jak zmieniały się kategorie i terminy związane ze zjawiskiem transpłciowości w kolejnych wydaniach DSM i ICD. Poruszymy również temat specyfiki oraz wyzwań pracy psychologicznej z osobami niebinarnymi, trans- oraz inter-płciowymi i ich rodzinami.

Na szkoleniu dowiesz się m.in.:

- na czym polega różnica pomiędzy płcią chromosomową,  gonadalną i psychiczną?

- jakie istnieją wymiary seksualności?

- co oznacza interpłciowość?

- na co zwrócić uwagę w procesie uzgadaniania płci?

- jak zwracać się do osób transpłciowych oraz niebinarnych (również w procesie terapii)?

- w jaki sposób wspierać rodziny, aby były one wspierające dla osób LGBTQ+ ?

Do kogo kierujemy szkolenie

Do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, studentów kierunków psychologicznych i medycznych oraz wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o ludzkiej seksualności.

Szkolenie trwa 90 minut i jest realizowane poprzez platformę Clickmeeting.

Koszt szkolenia: 60 zł

Szkolenie on-line: Szkolenie jest udostęnione poprzez platformę Clickmeeting (https://psycheplus.clickmeeting.com/)

W poniższym linku możesz zarejestrować się oraz dokonać zakupu uczestnictwa w szkoleniu:

Więcej informacji możesz uzyskać pisząc do nas na adres szkolenie@psycheplus.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 22 699 02 02 / kom. 570 355 355

Szkolenie prowadzi: 

Dorota Wiszejko-Wierzbicka

dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka

Psycholożka i seksuolożka, mediatorka rodzinna. Wykładowczyni akademicka (m.in. “Seksuologii” na Uniwersytecie Warszawskim), z-ca kierownika i wykładowca studiów podyplomowych „Mediacje rodzinne i podstawy pomocy psychologicznej dla rodziny” na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi psychoterapię dla par, pacjentów indywidualnych oraz w grupie w Ośrodku Psychoterapii Psyche Plus oraz prywatnym gabinecie.

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację kontynuowała na studiach doktoranckich PAN. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu mediacji rodzinnych (Uniwersytet SWPS) oraz seksuologii klinicznej (Warszawski Uniwersytet Medyczny), obecnie w szkoleniu psychoterapeutycznym w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Fundacji SYNAPSIS z osobami dorosłymi ze spektrum autyzmu. Odbyła staże w Harvard Medical School w Bostonie, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego II Kliniki Psychiatrycznej WUM, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia.

 

Ośrodek Psyche Plus został założony w 2013 roku. Jesteśmy zespołem wysokiej klasy specjalistów – psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. W ramach prowadzonej działalności od wielu lat organizujemy również specjalistyczne szkolenia stacjonarne jak również on-line z zakresu psychoterapii oraz psychiatrii i poprzez nasze Webinary chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel