Terapia Psychodeliczna (na horyzoncie): dla kogo, dlaczego oraz relacja do innych form terapii

2024-01-15
Terapia Psychodeliczna (na horyzoncie): dla kogo, dlaczego oraz relacja do innych form terapii

Szkolenie on-line: Terapia Psychodeliczna (na horyzoncie): dla kogo, dlaczego oraz relacja do innych form terapii.

Po latach konsekwentnego podkreślania szkodliwości substancji psychodelicznych, w ostatnim czasie nastąpił zwrot ku ponownemu zainteresowaniu medycznym zastosowaniem psychodelików. Substancje zmieniające świadomość były z powodzeniem wykorzystywane we wspomaganiu zdrowia od wielu tysięcy lat. Obecnie, kontynuując prace rozpoczęte jeszcze w latach 50 XX wieku, naukowcy wskazują na związek między zastosowaniem terapii psychodelicznej a zmniejszeniem objawów depresji, zaburzeń lękowych czy efektywniejszym leczeniem uzależnienia od alkoholu.

Obserwując wzmożone zainteresowanie tematem zastosowania tych substancji w terapii proponujemy szkolenie, podczas którego w sposób skondensowany i przekrojowy spojrzymy na psychoterapię wspomaganą psychodelikami, nazywając zarówno nadzieje z nią związane, jak i potencjalne zagrożenia. Przyjrzymy się substancjom psychodelicznym i mechanizmom ich działania, omówimy jak przebiega terapia wspomagana psychodelikami oraz dla kogo może być pomocna. Zastanowimy się również, jak rozumieć terapię psychodeliczną w odniesieniu do innych form terapii- farmakologicznej i psychoterapeutycznej.

Na szkoleniu dowiesz się m.in.:

- Co to są psychodeliki i jak psychodeliki działają na mózg?

- Na czym polega terapia wspomagana psychodelikami?

- Jakie są mechanizmy jej działania?

- W jakich przypadkach terapia psychodeliczna może być pomocna?

- Jaka jest relacja między terapią psychodeliczną a pomocą psychoterapeutyczną i farmakologiczną?

Do kogo kierujemy szkolenie

Do udziału w szkoleniu zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, studentów kierunków psychologicznych i medycznych oraz wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o medycznym zastosowaniu środków psychoaktywnych.

Szkolenie trwa 90 minut i jest realizowane poprzez platformę Clickmeeting.

Koszt szkolenia: 60 zł

Szkolenie on-line: Szkolenie odbędzie się poprzez platformę Clickmeeting (https://psycheplus.clickmeeting.com/)

W poniższym linku możesz zarejestrować się oraz dokonać zakupu uczestnictwa w szkoleniu:

Więcej informacji możesz uzyskać pisząc do nas na adres szkolenie@psycheplus.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 22 699 02 02 / kom. 570 355 355

Szkolenie prowadzi: 

Paweł Holas

dr hab. n. med. Paweł Holas, prof. UW

Specjalista psychiatra i seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej oraz certyfikowany terapeuta podejść opartych na uważności (mindfulness) – terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) oraz uważnego samo-współczucia (MSC). Członek Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.

Współzałożyciel (2008r) i pierwszy Prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (PTM), obecnie członek zarządu PTM. Założyciel Instytutu Uważności i Psychoterapii, Prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness, oraz Kierownik Studiów Podyplomowych: Uważność i Współczucie. Fundamenty, badania i psychoterapia na Uniwersytecie SWPS.

Kierownik Katedry Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz pracowni badawczej e-MPAT Lab. Obok pracy klinicznej i dydaktycznej zajmuje się badaniami naukowymi prowadząc projekty badawcze i dociekania teoretyczne dotyczące różnych obszarów, w tym uważności i psychodelików (autor niedawno opublikowanego artykułu przeglądowego dotyczącego synergii tych dwóch metod - “Mindfulness meditation and psychedelics: potential synergies and commonalities”)

 

Ośrodek Psyche Plus został założony w 2013 roku. Jesteśmy zespołem wysokiej klasy specjalistów – psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. W ramach prowadzonej działalności od wielu lat organizujemy również specjalistyczne szkolenia stacjonarne jak również on-line z zakresu psychoterapii oraz psychiatrii i poprzez nasze Webinary chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel