Maciej Zbyszewski

Maciej Zbyszewski

Psycholog, Psychoterapeuta

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Absolwent Wydziału Psychologii UW oraz Wydziału Socjologii UW. Doktorant w Katedrze Psychologii Pracy i Stresu UKSW. Ukończył całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W latach 2005-2006 pracował w wojewódzkim szpitalu psychiatrycznym SPZOZ Jarosław, gdzie odbył praktykę w różnych oddziałach psychiatrycznych. Od 2006 roku pracuje w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią żołnierzy powracających z misji wojennych poza granicami kraju oraz innych pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Od 2010 roku biegły Sądu Metropolitalnego. Posiada doświadczenie w zakresie opiniowania sądowo – psychiatrycznego i orzecznictwa wojskowo-lekarskiego.

Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w nurcie psychodynamicznym. Pracuje z ludźmi przeżywającym trudności w sferze społecznej, emocjonalnej i osobowości. Zajmuje się terapią osób, które doświadczają objawów lęku i przygnębienia, odczuwają brak satysfakcji ze swojego życia osobistego i zawodowego, nie potrafią nawiązać lub utrzymać bliskich związków z innymi, zmagają się z niską samooceną, znajdują się w kryzysowej sytuacji. Pracuje również z osobami, które doświadczyły zdarzenia traumatycznego. Przeżyły wypadek zagrażający życiu lub integralności fizycznej, znajdują się w żałobie po stracie bliskiej osoby.

Jest członkiem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”

Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z traumą wojenną i czynnikami ryzyka rozwoju zaburzeń stresowych pourazowych (PTSD) oraz wpływu zaburzeń osobowości na charakter przeżywanej traumy ujmowanym w teorii psychoanalitycznej.

 

Obszar konsultacji:

ZAPISZ SIĘ    tel. 22 699 02 02

CENNIK

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!