Zaburzenia psychiczne kobiet związane z porodem

ZAPISZ SIĘ    tel. 22 699 02 02

CENNIK

W okresie okołoporodowym szczególnie często występują zaburzenia lękowe, objawiające się nasilonym lękiem i napięciem oraz depresja (w tym poporodowa), która może cechować się obniżonym nastrojem, odczuwaniem nadmiernego smutku, nerwowości lub rozdrażnienia, brakiem energii, szybkim męczeniem się, zaburzeniami snu, trudnościami w zasypianiu, nadmierną sennością, problemami w koncentracji uwagi, kłopotami z pamięcią, poczuciem winy i bezwartościowości (w tym także w roli matki), obniżoną samooceną, spadkiem zainteresowań, występowaniem lęku o ciążę lub bez powodu, izolowaniem się i unikaniem kontaktów oraz myślami samobójczymi. Innymi objawami depresji poporodowej mogą być też myśli o śmierci własnej lub dziecka oraz zaburzony kontakt z niemowlęciem.

Wystąpić może również psychoza poporodowa, która może objawiać się obniżonym lub podwyższonym nastrojem (częsty płacz lub śmiech), nocną bezsennością, brakiem odczuwania głodu, drażliwością, natrętnymi myślami wyrządzenia krzywdy dziecku (ze świadomością ich irracjonalności), unikaniem kontaktów z dzieckiem, podejrzliwością wobec innych i dziwacznym zachowaniem.

 

NASI PSYCHIATRZY I PSYCHOLODZY SPECJALIZUJĄCY SIĘ W LECZENIU ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH KOBIET ZWIĄZANYCH Z PORODEM

PSYCHIATRA WARSZAWA

Kama Katarasińska-PierzgalskaAleksandra Górecka
Lekarz psychiatra

 

karolina stelmaszekKarolina Stelmaszek
Lekarz psychiatra

 

Kama Katarasińska-PierzgalskaKama Katarasińska-Pierzgalska
Lekarz psychiatra

 

tomasz szafranski sDr n. med. Tomasz Szafrański
Lekarz psychiatra

PSYCHOLOG WARSZAWA

mirella denisiuk sMirella Denisiuk
Psycholog, Psychoterapeuta

 

malgorzata jedrasik styla sDr Małgorzata Jędrasik-Styła
Psycholog, Psychoterapeuta

 

agnieszka kukula sAgnieszka Kukuła
Psycholog, Psychoterapeuta

 

mirella denisiuk sAneta Nieznańska
Psycholog, Psychoterapeuta

 

gabriela nowickaGabriela Nowicka
Psycholog, Psychoterapeuta

 

 

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!