Psychoedukacja - warsztaty dla osób z doświadczeniem psychozy

Od styczna 2017 r. rozpoczynamy cykl warsztatów psychoedukacyjnych przeznaczony dla osób z diagnozą schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

 

Psychoedukacja: styczeń-czerwiec 2017 r.Czas: Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w drugą sobotę miesiąca (poza lutym, kiedy warsztat odbędzie się wyjątkowo w pierwszy weekend) w godzinach 10:00-11.30. Zajęcia mają charakter otwarty, co oznacza, że można uczestniczyć w całym cyklu spotkań lub w wybranym warsztacie.

Miejsce: Ośrodek PSYCHE PLUS, ul. Cieszyńska 2A, Warszawa (Warszawa Mokotów, blisko stacji metra "Wilanowska").

Koszt: 35 zł za jedno spotkanie; w przypadku opłaty za cały cykl 6 spotkań - 180 zł.

Zapisy *: Zapisy telefonicznie pod numerem 22 699 02 02 lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (uprzejmie prosimy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i informację, na które terminy osoba się zapisuje).

⃰ Warsztaty odbędą się przy zgłoszeniu co najmniej 4 osób. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń, osoby zapisane będą poinformowane o odwołaniu spotkania.

Planowane terminy i tematy spotkań:

  • 14.01 – Zaburzenia psychotyczne: ich charakter, przyczyny zachorowania, rodzaje objawów psychotycznych.
  • 04.02 – Biologiczne mechanizmy odpowiedzialne za zaburzenia psychotyczne, farmakoterapia - spotkanie z lekarzem psychiatrą.
  • 11.03 – Przebieg i rokowanie schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
  • 08.04 – Leczenie. Jakie są i na czym polegają dostępne formy terapii psychoz?
  • 13.05 – Jak doświadczenie choroby wpływa na relacje? Funkcjonowanie społeczne i w bliskich relacjach osób chorujących na schizofrenię i inne zaburzenia psychotyczne.
  • 10.06 – Subiektywne doświadczenie psychozy – spotkanie z „Ekspertami przez doświadczenie” z Fundacji eFkropka.

Warsztaty poprowadzą członkowie Zespołu PSYCHE PLUS, psycholodzy i lekarze specjalizujący się w pracy osobami z doświadczeniem psychozy pracujący z tą grupą pacjentów zarówno w warunkach szpitala psychiatrycznego jak i ambulatoryjnie. Będą to:

Serdecznie zapraszamy!

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!