Nabór do nowej grupy psychoterapeutycznej

Nabór do nowo otwieranej grupy psychoterapeutycznej.

starfish 1081931 1920

Do grupy zapraszamy osoby, które chciałyby lepiej rozumieć siebie, swoje zachowania, i przeżywane trudności, zredukować lub lepiej kontrolować napięcie, lęki, wahania nastroju lub inne objawy trudności psychicznych, lepiej funkcjonować w sytuacjach społecznych, rozpoznawać uczucia towarzyszące kontaktom z ludźmi, zmniejszyć poczucie osamotnienia i poradzić sobie z wycofaniem społecznym, osłabić lęk przed bliskością, a także przed wyrażaniem złości i rywalizacją, lepiej rozumieć innych i tworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje, tworzyć i utrzymywać relacje przyjacielskie i intymne, uzyskać wsparcie od osób mierzących się z podobnymi problemami.

Organizacja grupy

Grupę tworzy od 4 do 8 osób. Ma ona ma charakter półotwarty, co oznacza, że w trakcie jej trwania w różnych momentach grupy uczestnicy z niej odchodzą, a nowi uczestnicy dołączają. Oferowana psychoterapia nie ma odgórnie wyznaczonego terminu zakończenia. Każdy uczestnik pozostaje w terapii tak długo, jak tego potrzebuje.

Spotkania odbywają się co tydzień w środy w godzinach 18:15-19:45 (90 minut).

Planowany termin rozpoczęcia grupy

Wrzesień 2019. Do czasu rozpoczęcia grupy osoby zgłaszające się mogą uczestniczyć w terapii indywidualnej prowadzonej przez prowadzącą grupę. Termin uzależniony jest od charakteru trudności zgłaszających się osób, zdolnych do stworzenia dobrego miejsca do poznawania siebie i innych. Osoby zapraszane na psychoterapię grupową łączy najczęściej charakter wnoszonego problemu, sposób funkcjonowania w relacjach i rzeczywistości zewnętrznej.

Forma pracy

Grupa będzie prowadzona w nurcie analizy grupowej, będącej formą psychoterapii, która łączy myślenie psychoanalityczne z myśleniem o procesach zachodzących w grupach. Sytuacja grupy terapeutycznej w szczególny sposób modyfikuje zjawiska opisane przez psychoanalizę (mechanizmy obronne, opór, specyficzne rozumienie relacji terapeutycznej) tworząc nowy sposób rozumienia i pracy – grupę analityczną.

Psychoterapia grupowa może stanowić pierwszą formę pracy psychoterapeutycznej, może być również uzupełnieniem dotychczasowych doświadczeń terapeutycznych (psychoterapii indywidualnej, grup krótkoterminowych, pracy warsztatowej).

Konsultacje do grupy

Uczestnictwo w terapii grupowej poprzedzają konsultacje z osobą prowadzącą grupę. W okresie tworzenia grupy dołączenie do niej jest najczęściej poprzedzone okresem indywidualnej pracy psychoterapeutycznej.

Odpłatność

Półtoragodzinna sesja psychoterapii grupowej kosztuje 90 zł. Dołączenie do grupy poprzedzone jest sesjami konsultacyjnymi, których koszt jest równy sesjom psychoterapii indywidualnej i wynosi 150 zł.

Miejsce

Sesje odbywają się w Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS przy ul. Cieszyńskiej 2A (w okolicy stacji metra „Wilanowska”)

Prowadząca: dr n. społ. Małgorzata Jędrasik-Styła – psychoterapeutka, analityczka grupowa, psycholog kliniczny

 

Osoby zainteresowane prosimy o zapisy na spotkanie konsultacyjne.

Kontakt: 22 699 02 02  /  570 355 355

Miejsce: Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS, ul. Cieszyńska 2A (Warszawa, Mokotów, w pobliżu stacji metra „Wilanowska”)

Termin spotkań grupy: środa 18:15 - 19:45
Koszt sesji: 90 zł
Prowadzący: dr n. społ. Małgorzata Jędrasik-Styła

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!