Nabór do dwóch grup psychoterapeutycznych

Nabór do nowo otwieranej grupy psychoterapeutycznej oraz do grupy już trwającej. Grupy odbywają się raz w tygodniu (sesja trwa 90 minut). Zapraszamy.

starfish 1081931 1920

Do obu grup zapraszamy osoby, które chciałyby lepiej rozumieć siebie, swoje zachowania, i przeżywane trudności, zredukować lub lepiej kontrolować napięcie, lęki, wahania nastroju lub inne objawy trudności psychicznych, lepiej funkcjonować w sytuacjach społecznych, rozpoznawać uczucia towarzyszące kontaktom z ludźmi, zmniejszyć poczucie osamotnienia i poradzić sobie z wycofaniem społecznym, osłabić lęk przed bliskością, a także przed wyrażaniem złości i rywalizacją, lepiej rozumieć innych i tworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje, tworzyć i utrzymywać relacje przyjacielskie i intymne, uzyskać wsparcie od osób mierzących się z podobnymi problemami.

Organizacja grupy

Grupę tworzy od 4 do 8 osób. Ma ona ma charakter półotwarty, co oznacza, że w trakcie jej trwania w różnych momentach grupy uczestnicy z niej odchodzą, a nowi uczestnicy dołączają. Oferowana psychoterapia nie ma odgórnie wyznaczonego terminu zakończenia. Każdy uczestnik pozostaje w terapii tak długo, jak tego potrzebuje. Zazwyczaj jest to od roku do kilku lat.

Forma pracy

Obie grupy prowadzone są w nurcie analizy grupowej, będącej formą psychoterapii, która łączy myślenie psychoanalityczne z myśleniem o procesach zachodzących w grupach. Sytuacja grupy terapeutycznej w szczególny sposób modyfikuje zjawiska opisane przez psychoanalizę (mechanizmy obronne, opór, specyficzne rozumienie relacji terapeutycznej) tworząc nowy sposób rozumienia i pracy – grupę analityczną.

Psychoterapia grupowa może stanowić pierwszą formę pracy psychoterapeutycznej, może być również uzupełnieniem dotychczasowych doświadczeń terapeutycznych (psychoterapii indywidualnej, grup krótkoterminowych, pracy warsztatowej).

Konsultacje do grupy

Uczestnictwo w terapii grupowej poprzedzają konsultacje z osobą prowadzącą grupę. W okresie tworzenia grupy dołączenie do niej jest najczęściej poprzedzone okresem indywidualnej pracy psychoterapeutycznej.

 

Informacje na temat grupy już trwającej (grupa poniedziałkowa)

Prowadzący: dr n. hum. Rafał Styła, psychoterapeuta, analityk grupowy

Spotkania odbywają się co tydzień w poniedziałki w godzinach 18:15-19:45 (90 minut).

Półtoragodzinna sesja psychoterapii grupowej kosztuje 80 zł. Dołączenie do grupy poprzedzone jest sesjami konsultacyjnymi, których koszt jest równy sesjom psychoterapii indywidualnej i wynosi 150 zł.

 

Informacje na temat nowo otwieranej grupy (grupa środowa)

Prowadząca: dr n. społ. Małgorzata Jędrasik-Styła, psychoterapeutka, analityczka grupowa, psycholog kliniczny

Spotkania odbywać się będą co tydzień w środy w godzinach 18:15-19:45 (90 minut).

Półtoragodzinna sesja psychoterapii grupowej kosztuje 90 zł. Dołączenie do grupy poprzedzone jest sesjami konsultacyjnymi, których koszt jest równy sesjom psychoterapii indywidualnej i wynosi 150 zł.

Planowany termin rozpoczęcia grupy to styczeń 2020 roku. Do czasu rozpoczęcia grupy osoby zgłaszające się mogą uczestniczyć w terapii indywidualnej prowadzonej przez prowadzącą grupę. Termin uzależniony jest od charakteru trudności zgłaszających się osób, zdolnych do stworzenia dobrego miejsca do poznawania siebie i innych. Osoby zapraszane na psychoterapię grupową łączy najczęściej charakter wnoszonego problemu, sposób funkcjonowania w relacjach i rzeczywistości zewnętrznej.

 

Osoby zainteresowane prosimy o zapisy na spotkanie konsultacyjne do jednej z osób prowadzących grupę.

Kontakt: 22 699 02 02  /  570 355 355

Miejsce: Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS, ul. Cieszyńska 2A (Warszawa, Mokotów, w pobliżu stacji metra „Wilanowska”)

 

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!