Psyche Plus

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii


Nasza Oferta

Witamy na naszej stronie. W naszym Ośrodku znajdziecie Państwo kompleksową pomoc psychiatryczną oraz psychologiczną. Posiadamy doświadczenie w leczeniu wielu rodzajów zaburzeń natury psychicznej, takich jak depresja, nerwice, zaburzenia osobowości, stany psychotyczne czy zaburzenia stresowe pourazowe. Oferujemy m.in. konsultacje psychiatryczne, psychoterapię indywidualną i grupową oraz terapię rodzin, małżeństw i par.


Czytaj więcej

Psyche Plus

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii


Nasz Zespół

Wszyscy członkowie naszego zespołu posiadają specjalistyczne kierunkowe wykształcenie, poparte wieloletnim doświadczeniem w udzielaniu pomocy psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej. Posiadamy unikalne doświadczenie w psychodynamicznie zorientowanej pracy terapeutycznej z pacjentami z doświadczeniem psychozy. Zespół łączy również zainteresowanie badaniami naukowymi w dziedzinie psychologii klinicznej i psychiatrii.


Czytaj więcej

Psyche Plus

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii


Gdzie jesteśmy?

Nasz Ośrodek znajduje się na granicy dwóch dzielnic, Mokotowa oraz Ursynowa, przy ulicy Cieszyńskiej 2A, Warszawa. Jesteśmy zlokalizowani w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym, blisko stacji metra "Wilanowska", przystanku tramwajowego oraz pętli autobusowej (tzw "dworzec południowy"), niedaleko skrzyżowania ulic Puławskiej, Alei Wilanowskiej oraz Alei Niepodległości. Niedaleko znajduje się parking Parkuj i Jedź.


Czytaj więcej

Psyche Plus

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii


Nasz Blog

Blog tworzony jest z myślą o osobach, które interesują tematy z dziedzin: psychoterapia, psychologia kliniczna i psychiatria. Z myślą o osobach, które mogą borykać się z problemem natury psychologicznej lub osobach, które korzystają z psychoterapii, czy farmakoterapii, które poszukują pomocy. Dedykowany także profesjonalistom. Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra czy student psychologii i medycyny może być zainteresowany artykułami specjalistycznymi.


Czytaj więcej

Od styczna 2017 r. rozpoczynamy cykl warsztatów psychoedukacyjnych przeznaczony dla osób z diagnozą schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

 

Psychoedukacja: styczeń-czerwiec 2017 r.Czas: Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w drugą sobotę miesiąca (poza lutym, kiedy warsztat odbędzie się wyjątkowo w pierwszy weekend) w godzinach 10:00-11.30. Zajęcia mają charakter otwarty, co oznacza, że można uczestniczyć w całym cyklu spotkań lub w wybranym warsztacie.

Miejsce: Ośrodek PSYCHE PLUS, ul. Cieszyńska 2A, Warszawa (Warszawa Mokotów, blisko stacji metra "Wilanowska").

Koszt: 35 zł za jedno spotkanie; w przypadku opłaty za cały cykl 6 spotkań - 180 zł.

Zapisy *: Zapisy telefonicznie pod numerem 22 699 02 02 lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (uprzejmie prosimy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i informację, na które terminy osoba się zapisuje).

⃰ Warsztaty odbędą się przy zgłoszeniu co najmniej 4 osób. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń, osoby zapisane będą poinformowane o odwołaniu spotkania.

Planowane terminy i tematy spotkań:

  • 14.01 – Zaburzenia psychotyczne: ich charakter, przyczyny zachorowania, rodzaje objawów psychotycznych.
  • 04.02 – Biologiczne mechanizmy odpowiedzialne za zaburzenia psychotyczne, farmakoterapia - spotkanie z lekarzem psychiatrą.
  • 11.03 – Przebieg i rokowanie schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
  • 08.04 – Leczenie. Jakie są i na czym polegają dostępne formy terapii psychoz?
  • 13.05 – Jak doświadczenie choroby wpływa na relacje? Funkcjonowanie społeczne i w bliskich relacjach osób chorujących na schizofrenię i inne zaburzenia psychotyczne.
  • 10.06 – Subiektywne doświadczenie psychozy – spotkanie z „Ekspertami przez doświadczenie” z Fundacji eFkropka.

Warsztaty poprowadzą członkowie Zespołu PSYCHE PLUS, psycholodzy i lekarze specjalizujący się w pracy osobami z doświadczeniem psychozy pracujący z tą grupą pacjentów zarówno w warunkach szpitala psychiatrycznego jak i ambulatoryjnie. Będą to:

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Nabór do grupy psychoterapeutycznej

Istnieją wolne miejsca w grupie psychoterapeutycznej odbywającej się w poniedziałki w godz. 18:15-19:45. Zapraszamy.

Czytaj więcej…
Psychoedukacja - warsztaty dla osób z doświadczeniem psychozy

Od styczna 2017 r. rozpoczynamy cykl warsztatów psychoedukacyjnych przeznaczony dla osób z diagnozą schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

Czytaj więcej…
Oferta pracy dla lekarza psychiatry

Poszukujemy kandydatki/a do współpracy w niepełnym wymiarze godzin w naszym zespole w roli:

Czytaj więcej…

Blog

„Smutno mi. Chyba mam depresję...” czyli kilka słów o (nie)zdrowiu psychicznym człowieka współczesnego cz. II

Poniedziałek, 10.11.2017, wyd. nr 37

Kiedy rozkłada nas choroba – pojawia się gorączka, kaszel, ból brzucha albo inne niepokojące objawy – często, zamiast iść prosto do lekarza, wybieramy drogę na skróty i o diagnozę pytamy „wujka Google”. W końcu to „specjalista” niemalże idealny – darmowy, dostępny o każdej porze dnia i nocy. Niestety, często na tym jego zalety się kończą. Internetowy doradca prezentuje w odpowiedzi na zapytanie chorego tysiące najróżniejszych diagnoz (od przeziębienia aż po rzadkie choroby śmiertelne), wśród których trudno jest znaleźć tę najbardziej prawdopodobną.

 

Czytaj więcej…

 Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!